Ücretsiz PDF Kitap Sitemize Hoşgeldiniz.


Tüm kitaplarımızı ücretsiz olarak okuyabilir ve indirebilirsiniz.

TELİF HAKKI

Yasal uyarı ve telif hakkı

TELİF HAKKI


E-Kitapdeposu Kanunlarda yer alan “Uyar kaldır” prensibini benimseyerek hareket eder.

Uyar – Kaldır Nedir?

Uyar – Kaldır sistemi; telif hakkı ile korunan bir içeriğin, herhangi bir internet sitesinde hak sahiplerinden izinsiz olarak yer aldığının tespit edilmesi halinde, eserin hak sahipleri veya yetkili temsilcilerinin, site yetkililerine uyarı göndermek suretiyle haksız içeriğin siteden kaldırılmasını yasal olarak talep etme sürecidir.

Bu yönteme başvurulmadan önce, telif hakkı ihlal edilen eserlerin dökümü yapılır ve hak sahipliği ve yetki belgeleri temin edilir.

Eser üzerindeki hak sahiplerinin ilgili internet sitesine veya site yetkilisine uyarısı üzerine, haksız içeriğin siteden 3 üç) gün içerisinde kaldırılması gerekmektedir. Kaldırılmadığı takdirde, hak sahipleri veya yetkili temsilcileri Cumhuriyet Savcılığına başvurarak sitede yer alan haksız içeriğe erişimin engellenmesini talep edebilirler.

E-Kitapdeposu yöneticilerinin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme gibi bir sorumluluğu yoktur. Bundan dolayı telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen kişiler veya meslek birlikleri, [email protected] adresinden bizlere ulaşabilirler, buna takiben üç (3) gün içerisinde yer gösterici linki ve istenirse tanıtım yazısı Ekitapdeposun‘dan kaldırılır.

AMACIMIZ


Unutulmamalıdırki burada Ekitapdeposu.com’un sadece reklam gelirlerinden başka gelir sağlamadığıdır. Buradaki asıl amaç insanlara telif hakları dolan kitapları tamamen ücretsiz bir şekilde ulaştırmak ve okumaya teşvik etmektir.

Eğer telif hakkı ihlali yaptığımızı düşündüğünüz eserler bulunuyorsa [email protected] adresinden bizi uyarabilirsiniz.

  • Sitemizin amacı tamamen insanlara kitap okumayı aşılamak ve bilgiye doğrudan ulaşmalarını sağlamak
  • Sitemiz tamamen insanlara hizmet amaçlı olup hiç bir kötü niyeti bulunmamaktadır. Sitemiz tek gelirini reklam linklerinden kazanmaktadır. Hiç bir şekilde kitap basım satış e kitap satış şeklinle para kazanmamaktadır.
  • Sitemiz verdiği linklerdeki reklamlardan sorumlu değildir. Linklere tıklamak kullanıcıların kendi tercihleridir sitemiz link kısaltma kuruluşunun hangi reklamı verdiğinden sorumlu tutulamaz .